Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tugev tuul ja vihmasadu raskendab elektrivõrkude olukorda
Pidev vihmasadu ja tugev tuul on reedel tekitanud üle Eesti mitmel pool elektrikatkestusi, kell 12.30 oli välja lülitunud 268 alajaama ligikaudu 18.000 jaotusvõrgule kuuluvast alajaamast.

Tugeva tuule, vihma ja niiskuse tõttu on elektrita 52 alajaama Harjumaal, 91 Hiiumaal ja Saaremaal, 51 Lääne-Virumaal, 46 Viljandis, 4 Pärnus ja 24 alajaama Raplamaal. Eesti Energia juhtimiskeskustes tehakse pidevalt tööd, et elektrikatkestusi likvideerida. Operatiivbrigaadide tegutsemist takistavad kohati rasked ilmastikuolud, teatas Eesti Energia pressiesindaja Helen Sabrak BNS-ile.

Probleeme elektrivõrgule tekitavad peamiselt tuulepuhangud ning tugevad vihma- ja äikesehood, surudes märgi oksi liinidele ning murdes puid, mis võivad liinidele langeda ja katkestusi põhjustada.

"Eesti Energia vabandab ja palub klientidelt kannatust. Teeme omalt poolt kõik, et taastada elektriühendus kiirelt ning tagada inimeste ja ümbritseva keskkonna ohutus," ütles Sabrak, lisades, et inimesed peaksid vihma ja tuulega elektriseadmete läheduses viibides olema ettevaatlikud.

Paides on reedel olnud elekter ära juba kolmel korral kokku ligikaudu pooleks tunniks.  BNS

12 November 2004
  Kommentaarid