Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rivist on väljas üle 140 alajaama
Reedene pidev vihmasadu ja suur tuul on tekitanud üle Eesti päeva ja õhtu jooksul mitmeid elektrikatkestusi, kell 19.30 oli rivist väljas 141 alajaama üle riigi.

Elektritoiteta oli 25 alajaama Harjumaal, 24 Viljandis, üks Pärnu piirkonnas, 31 Lääne-Virumaal, 21 Valgamaal, üks Hiiumaal, 35 Raplas ja kolm Järvamaal Paide kandis.

Kell 17.25-17.26 toimus lühiajaline, kuid ulatuslik katkestus Paide linnas ja ümbruskonnas, selles piirkonnas oli see täna juba neljas elektrikatkestus. Eesti Energia pressiesindaja sõnul on probleemi põhjuseks Paide alajaamas toimuva renoveerimisde peatöövõtja firma ABB poolt vigaselt seadistatud kõrgepingetrafo automaatikaseadmed.

Eesti Energia juhtimiskeskused tegutsevad selle nimel, et elektrikatkestused kõikjal Eestis kontrolli alla saada ja võimalikult kiiresti likvideerida, lisas pressiesindaja. Ilmastikuolude normaliseerumisel kõrvaldatakse enamik katkestusi kõrvaldatud õhtu ja öö jooksul, kuid üksikud alajaamad jäävad väljalülitatuks hommikuni.

Operatiivbrigaadide tööd on raskendanud keerulised välitingimused ja pimedus.

Võrreldes pärastlõunase seisuga on tuul paiguti uuesti tugevnenud ning jõudnud uutesse piirkondadesse. Peamiselt tekitavad elektrivõrgule probleeme tuulepuhangud ning tugevad vihma- ja äikesehood, surudes märgi oksi liinidele ning murdes puid, mis võivad liinidele langeda ja katkestusi põhjustada.

Kell 12.30 oli üle Eesti välja lülitunud 268 alajaama ja kell 16 86 alajaama, jaotusvõrgule kuulub ligikaudu 18.000 alajaama.

Eesti Energia palus klientide käest vabandust ja mõistvat suhtumist.  BNS

12 November 2004
  Kommentaarid