Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Estpla-9 patrullib ja osaleb operatsioonidel
Kergejalaväerühm Estpla-9 on pärast 25. oktoobri rünnakut läbi viinud 13 patrulli, osalenud mitmel operatsioonil ja täitnud muid teenistusülesandeid.

Lisaks patrullidele on Estpla-9 kaitseväelased osalenud neljal operatsioonil, taganud kuuel ööpäeval baaside julgeolekut ja neljal ööpäeval mehitanud vaatlusposte, teatas BNS-ile kaitsejõudude teavitusosakond.

Alates puhkuselt naasmisest 16. oktoobril kuni rünnakuni viis Estpla-9 läbi 18 patrulli ja osales ühel operatsioonil.

17. oktoobril avastasid Eesti kaitseväelased patrulli käigus kaks miinipildujamiini. Estpla-9 sõdurid turvasid ala ja kohalekutsutud demineerimisüksus lõhkas miinid.

12. novembril osalesid Eesti kaitseväelased oma vastutuspiirkonna lahingujärgsel tänavate ja hoonete kontrollimisoperatsioonil.

"Rühma moraal ja võitlustase on kõrged," ütles Estpla-9 ülem kapten Janno Märk. "Me oleme valmis missiooni edukalt lõpuni viima."

Kaubakäitlusmeeskonna CT-3 kaitseväelased on teenistuses graafiku alusel. CT-3 paikneb umbes 20 kilomeetrit An Nasariyah linnast loode suunas Tallili lennuväljal asuvas USA õhuväebaasis. CT-3 ülem on vanemseersant Janek Innos.

25. oktoobril rünnati motoriseeritud patrullis osalenud kergejalaväerühma Estpla-9 veoautot ebastandardse lõhkekehaga. Plahvatuses sai surma vanemveebel Arre Illenzeer ja haavata viis kaitseväelast, neist kaks raskelt.

Eesti on Iraagis kaotanud kaks kaitseväelast. Tänavu 28. veebruaril hukkus Iraagis plahvatuses nooremseersant Andres Nuiamäe.  BNS

17 November 2004
  Kommentaarid