Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Europarlament toetas uut Euroopa Komisjoni

Europarlament hääletas neljapäeval ametisse Jose Manuel Durrao Barroso juhitava uue Euroopa Komisjoni, mille üks asepresidente on Siim Kallas.

Komisjoni toetas 449 saadikut, vastu oli 149, erapooletuks jäi 82. Uue komisjoni poolt hääletasid Eestist europarlamenti valitud Tunne Kelam, Siiri Oviir, Andres Tarand ja Toomas Savi.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna pressiesindaja ütles BNS-ile, et Toomas Hendrik Ilves oli kolmapäeval Riias, kus sai president Vaira Vike-Freibergalt kätte Läti kõrgeima autasu Kolme Tähe teise klassi ordeni ja europarlamendi hääletamisel ei osalenud.

Hääletamisel ei osalenud teinegi sotsiaaldemokraat, Marianne Mikko. Mikko assistent Paavo Palk ütles BNS-ile, et hääletus venis üle esialgu kavandatud aja ja eurosaadik pidi Eestisse jõudmiseks lennukile ruttama.

18. novembril on Marianne Mikko abikaasa Madis Mikko sünnipäev.

Barroso juhitav uus komisjon sai volitused tegutseda selle aasta 22. novembrist kuni 31. oktoobrini 2009.

Asepresident Kallas vastutab uues komisjonis administratiivküsimuste, auditi ja korruptsioonivastase võitluse eest.

Kallas ütles BNS-ile, et enam-vähem selline hääletustulemus oli ette aimatav pärast europarlamendi suuremate saadikurühmade seisukohavõttu.

Ta avaldas arvamust, et neljapäeval kinnitatud meeskond on ühtlane, ning uskus sujuvat koostööd komisjonis.

Kallas oli rahul sellega, et määramatus on lõppenud. "Olen kogu aeg öelnud, et oleks hea tööle hakata," lisas ta.

Asepresident nentis, et tal endal seisab esimene suurem avang ees juba esmaspäeval, mil eelarvekontrollikomitees toimub kolmetunniline kuulamine 2003. aasta eelarve üle.

Oktoobris jättis Barroso europarlamendile esitamata komisjoni eelmise koosseisu, sest saadikuis tekitasid suurt vastuseisu Itaalia volinikukandidaadi Rocco Buttiglione seisukohad naiste rolli ning homode suhtes.

Itaalia nimetas Rocco Buttiglione asemel oma uueks kandidaadiks senise välisministri Franco Frattini. Muudatuse tegi ka Läti, nimetades Ingrida Udre asemel uueks kandidaadiks praeguse Läti voliniku Sandra Kalniete kabinetiülema Andris Piebalgsi, kes on olnud ka Läti suursaadik Eestis.

Uues Euroopa Komisjonis on vahetatud ka kaks portfelli, Piebalgs sai energeetika valdkonna ning ungarlane Laszlo Kovacs maksukorralduse ja tolliliiduga tegeleva voliniku portfelli.  BNS

18 November 2004
  Kommentaarid