Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

President kiitis heaks kooliremondi rahastamise skeemi

President Arnold Rüütel kuulutas neljapäeval välja tänavuse lisaeelarve seaduse, mille vastu olid opositsioonierakonnad ning osa kooli- ja omavalitsusjuhte.

Miljardikroonine lisaeelarve näeb ette 600 miljoni krooni suunamise Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS), mille eest hakkab RKAS-i loodav tütarfirma AS Koolivara koole remontima. Kooli omanik annab hoone lepinguga RKAS-ile, mis laseb selle remontida ja rendib siis omanikule tagasi.

Sellise skeemi vastu olid opositsioonierakonnad, kes kogusid koalitsiooni kava vastu ka ligi 3000 allkirja. Opositsioon pelgas, et raha minekuga RKAS-i käsutusse kaob kontroll selle edasise kasutamise üle.

Postimehe andmeil käisid mitmed huvigrupid presidendi juures seaduse väljakuulutamata jätmiseks lobitööd tegemas.

Eesti Omavalitsusliitude Ühenduse ismaaliitlasest esimees Toomas Välimäe märkis näiteks, et RKAS-i näol on tegemist tarbetu vahendajaga, kuna omavalitsused saaksid laenu võtta ka otse pangast. Välimäe arvutuste järgi kuluks 600 miljonist kroonist 30 miljonit RKAS-i enda kuludeks.

Oponentidele jäi ka arusaamatuks, mis kriteeriumide alusel koolimaju renoveerima hakatakse ning kas ei hakka rolli mängima näiteks parteipoliitika ning tutvused.

Koolide remontimise sellise rahastamise süsteemi vastu oli algselt ka koalitsiooni kuuluv Rahvaliit.

Kui president jätnuks lisaeelarve seaduse välja kuulutamata, tähendanuks see, et kogu riigieelarvesse ülelaekunud raha läheks otse stabiliseerimisreservi ning koolid jääksid mainitud 600 miljonist üldse ilma.  BNS

18 November 2004
  Kommentaarid