Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eestlased suhtuvad poliitikuisse lätlastest paremini
Eestlased suhtuvad poliitikuisse ja äriliidritesse mõnevõrra paremini kui lätlased, kuid on ses suhtes leedulastest kriitilisemad.

Gallup Internationali poolt läbi viidud ulatusliku rahvusvahelise küsitluse "Voice of the People" kohaselt on äriliidrite maine kogu maailmas mõnevõrra parem, kui poliitikute oma.

60 protsenti küsitletuist arvas, et poliitikud on ebaausad, omavad liiga suurt võimu ja on endast tugevamate isikute mõju all. Äriliidrite suhtes väljendas sama kriitilist suhtumist pool küsitletuist uuringus, mis hõlmas 50.000 inimest üle maailma.

Küsitluse kohaselt on eestlased poliitikute ja äriliidrite suhtes leebemad, kui lätlased, aga kriitilisemad, kui leedulased.

69 protsenti Lätis küsitletuist arvas, et poliitikuil on liiga palju võimu, Eestis oli see number 34 ja Leedus 29.

Lätis küsitletuist leidis 62 protsenti, et poliitikud on neist tugevamate mõju all, Eestis mõtles nii 48 ja Leedus 23 protsenti uurituist.

Teistsugune järjestus tuli vastuseks küsimusele poliitikute aususe kohta. Poliitikud on ebaausad 63 protsendi Lätis küsitletute hinnangul, Leedus mõtles nii 49 ja Eestis 36 protsenti vastanuist.

Samalaadsed tendentsid olid suhtumises äriliidritesse. Lätis pidas neid ebaausateks 45, Leedus 34 ja Eestis 23 protsenti küsitletuist.

Ärijuhtidel on liiga suur võim 41 protsenti Lätis küsitletute meelest, Eestis oli see number 28 ja Leedus 24.

51 protsenti Lätis küsitletuist arvas, et ärijuhid on endast tugevamate mõju all, Eestis mõtles nii 36 ja Leedus 21 protsenti uurituist.

Gallup International viis uuringu käbi juulis-augustis maailma majandusfoorumi (World Economic Forum) tellimusel, küsitledes enam kui 50.000 inimest 60 riigis.  BNS

18 November 2004
  Kommentaarid