Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Neli tuhat Vene piirielanikku saab tasuta Eesti viisa
Ligi neli tuhat Venemaa Leningradi ja Pihkva oblasti piiriala elanikku saab aastase kehtivusega tasuta Eesti viisa.

Eesti konsul Pihkvas Urve Nõu ütles agentuurile Interfax, et Eesti ja Venemaa teevad kõik võimaliku kergendamaks piiriäärsete elanike piiriületust. "Ma loodan, et dokumendid saavad õigeaegselt esitatud, õigesti vormistatud ning probleeme ei teki," lisas ta.

Konsuli sõnul koostab soodusviisade saajate nimekirju kohaliku omavalitsuse volitatud esindaja. Ta ütles, et taotlejad võivad esitada kõik dokumendid varakult ehk kuu aega ette, et mitte sõita Pihkvasse, vaid saada viisaga pass kohapeal.

10. novembril allkirjastati Tallinnas Eesti-Vene töökohtumise protokoll piiriäärsete alade elanikele viisade väljastamisest sugulaste külastamiseks, omaste matmiskohtadel käimiseks, kultuuri- ja spordiüritustel osalemiseks ja kinnisvara haldamiseks. Lepe pikendab tasuta aastaste viisade väljastamist piirialade elanikele.

Pihkva oblasti piirialade elanike aastased viisad kehtivad tuleva aasta 3. jaanuarist kuni 2006. aasta 2. jaanuarini.  BNS

19 November 2004
  Kommentaarid