Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

EÜRP süüdistas rahvusraamatukogu topeltstandardites
Eestimaa Ühendatud Rahvapartei (EÜRP) süüdistas neljapäeval rahvusraamatukogu topeltstandardite kasutamises Teise maailmasõja sündmuste hindamisel, raamatukogu juhtkond peab etteheiteid kohatuks ja avaldab erakonna arvamusavalduse üle hämmeldust.

EÜRP teatas BNS-ile edastatud avalduses, et Veteraniühenduste Liit kavatses 24. novembril tähistada Eesti natsi-Saksa okupatsioonist vabastamise 60. aastapäeva.

"Reserveerisime aegsasti piduliku aktuse läbiviimiseks rahvusraamatukogus saali. Raamatukogu administratsioon kooskõlastas selle kuupäeva, juba jõuti ka kirjutada arve saali rendiks," seisab venekeelse partei avalduses.

Avalduse autorite sõnul kutsus raamatukogu direktor Veteraniühenduste Liidu juhid 15. novembril kohtumisele ning tühistas saaliüüri suhtes saavutatud kokkuleppe, tuues põhjenduseks, et tegemist on poliitilise üritusega.

EÜRP hinnangul väljendab raamatukogu direktsiooni otsus topeltstandardeid Teise maailmasõja sündmuste hindamisel. "Rahvusvahelisel areenil järgib Eesti koos kõigi Hitleri-vastase koalitsiooni riikidega fašismi ja selle tänapäevaste ilmingute hukkamõistmise poliitikat, ent siseareenil asetatakse nõukogude sõdurid-vabastajad ühele pulgale fašistlike okupantidega," seisab avalduses.

Rahvusraamatukogu turundusjuht Triin Soone selgitas BNS-ile, et novembri algul pöördusid veteranide organisatsioonid Vene Kultuurikeskuse vahendusel raamatukogu administratsiooni poole ja avaldasid telefoni teel soovi 24. novembril raamatukogu saalis oma üritust pidada.

Raamatukogu direktsioon saatis Vene Kultuurikeskusele ja üritust rahastavale Vene saatkonnale hinnapakkumise.

"Pikka aega ei täpsustatud, millisest üritusest jutt käib, öeldi ainult, et oodata on kontserti," seletas Soone. "Mingeid taotlusi ega arveid ei vormistatud, läbirääkimised käisid telefoni teel. Ning alles selle nädala algul saime teada, et tegemist on poliitilist laadi üritusega."

Soone kinnitas, et 16. novembril kohtusid raamatukogu juhid veteranide ühenduste esindajatega. "Me selgitasime neile, et meie raamatukogu on kultuuriasutus, pealegi oleme me ametlikult Eesti parlamendi raamatukogu ning taoliste istungite korraldamine ei kuulu meie funktsioonide hulka," ütles turundusjuht.

Ta toonitas, et raamatukogu juhtkonnal pole midagi sellise ürituse vastu, ent nad ei soosi selle pidamist just parlamendi raamatukogus. "Seda enam, et septembris pidasid veteranid meie raamatukogus analoogse ürituse, mille järel Eesti avalikkus ja ajakirjandus meid kriitikaga ründas," lisas Soone.

Tema sõnul jõudsid raamatukogu administratsioon ja veteranid 16. novembri kohtumisel kompromisslahenduseni - loobuda ürituse pidamisest rahvusraamatukogus ja leida ühisel jõul linnas teine sobiv ruum. Soone tuletas meelde, et Tallinna linnavalitsuse otsuse kohaselt on Vene Kultuurikeskusel keelatud poliitilist laadi üritusi korraldada ning Vene Kultuurikeskus on sellest nõudest kinni pidanud.  BNS

19 November 2004
  Kommentaarid