Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veterinaarameti juht: Eestis pole hullulehmatõbe karta
Veterinaar- ja toiduameti juhi Ago Pärteli sõnul pole Eestis vaja hullulehmatõve pärast muretseda, isegi kui üles kerkinud kahtlus osutub tõeks.

"Inimestel on olemas kaht sorti Creutzfeldt-Jakobi tõbe. Üks on klassikaline, mis avastati ammu enne, kui loomadel. On normaalne, et seda tõbe esineb üks juhtum miljonist," rääkis Pärtel BNS-ile.

Teine Creutzfeldt-Jakobi tõve tüüp on seotud loomade hullulehmataudiga, kuid see kulgeb inimestel kiiremini kui praegu kahtlustatav juhtum.

"Eestis ei ole loomadel registreeritud ühtegi hullulehmatõve juhtumit. Euroopa Liidu direktiivide kohaselt kontrollitakse meil absoluutselt kõik üle 36-kuu vanused tapetud veised ning kõik üle 24-kuu vanused hädatapetud või hukkunud veised," ütles Pärtel.

Reedeste ajalehtede andmetel on ühes Kesk-Eesti haiglas raskes seisundis 73-aastane naine, kellel arstid kahtlustavad surmaga lõppevat hullulehmatõbe ehk Creutzfeldt-Jakobi haigust.

Ka tervisekaitse inspektsiooni epidemioloogiaosakonna juhataja Natalia Kerbo kinnitas ajalehele, et Kesk-Eesti haigusjuhtumi puhul on tegemist üksiku haigestumisega ja epideemiaohtu ei ole.  BNS

19 November 2004
  Kommentaarid