Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica kavandab Narvas võimupööret
Res Publica kavatseb Narva volikogus ülekaalu saavutada, Keskerakonna tagandada ja võimule tõusta.

Res Publica Narva piirkonna esimees Nikolai Golubev ütles BNS-ile, et lisahääled tulevad volikogu liikmete hulgast, kuid ei soovinud täpsustada, kas Keskerakonnast või mujalt. "Kõik selgub selle nädala jooksul," kinnitas ta.

Golubev teatas, et ainsa opositsoonierakonnana Narva volikogus lasub Res Publical kohustus võidelda läbipaistmatuse ja korruptiivsuse vastu linnas. Keskerakondlik linnapea Tarmo Tammiste on tema sõnul kahtlaste tehingute tõttu suvest saadik prokuratuuri uurimise all.

"Ebanormaalne olukord, et Eesti suuruselt kolmanda linna juht allub kõigis oma tegevustes ühe konkreetse isiku käskudele, peab lõppema," sõnas ta.

Lähipäevadel koguneb Res Publica Narva piirkonna erakorraline juhatus, kes otsustab, kas anda sisse umbusaldusavaldus linnapeale, volikogu esimehele Mihhail Stalnuhhinile ja aseesimees Larissa Oleninale. Kõik kolm kuuluvad Keskerakonda.

Stalnuhhin ütles BNS-ile, et Res Publica etteheited Narva linnajuhtidele on tühi loba. "Res Publical ja Reformierakonnal on Eestis küll ainulaadne talent hääli üles osta, kuid mulle tundub, et Narvas see läbi ei lähe," sõnas Stalnuhhin, kelle hinnagul on tõenäosus, et umbusaldus läbi läheb, paar protsenti.

Res Publica fraktsioon Narva volikogus on seitsmekohaline, võimul oleval keskfraktsioonil on 18 liiget. Teised parlamendierakonnad Narvas esindatud ei ole. BNS

22 November 2004
  Kommentaarid