Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kiirabi andmetel ei ole külmalaine ohvreid nõudnud
Tallinna kiirabi ei ole saanud eelmisel nädalal alanud külmalaine ajal ühtegi väljakutset surnuks külmunud inimeste tõttu.

Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas ütles BNS-ile, et tavaliselt hakkab kiirabi saama väljakutseid külmaohvrite juurde siis, kui külmalaine on pikemat aega kestnud.

Adlase sõnul on sellel sügisel Tallinnast leitud kuus inimest, kelle surma põhjus on olnud tõenäoliselt alajahtumine. Oktoobris oli neli sellist juhtumit ja novembri esimestel nädalatel veel kaks.

Adlase sõnul võis alajahtumine kõigi kuue juhtumi puhul surma saabumist soodustada, kuid iga juhtumi puhul selgitab surma täpse põhjuse välja lahkamine.

Falck Eesti pressiesindaja Andres Putting ütles BNS-ile, et Falcki kiirabibrigaadid ei ole sellel sügisel saanud ühtegi väljakutset alajahtumise tõttu surnud inimeste juurde.

Eestis tuli lumi maha ja õhutemperatuur langes miinuskraadidesse 16. novembril ning sarnane ilm on kestnud praeguseni.

Läinud talvel külmus Tallinna tänavatel ja mahajäetud majades surnuks viisteist kodutut inimest, surnuks külmunuid leiti ka Pärnus, Tartu-, Valga- ja Lääne-Virumaal.  BNS

22 November 2004
  Kommentaarid