Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti osaleb EL-i lahingugruppides
Eesti hakkab osalema EL-i lahingugruppides, mida tulevikus kasutatakse erinevate kriiside lahendamisel.

Välisministeeriumi teatel kinnitas suursaadik Tõnis Idarand esmaspäeval EL-i üld- ja välisasjade nõukogu raames toimunud sõjaliste võimekuste konverentsil, et Eesti on algusest peale toetanud lahingugruppide loomist ning on otsustanud neis ka osaleda.

"Lahingugrupid on väga kõrge valmidusega, olles valmis sekkuma 5-15 päeva jooksul vastava otsuse vastuvõtmisest, see omakorda seab neile ka suured nõudmised. Eesti kaalub hetkel oma võimalusi ning peab läbirääkimisi koostööks sobivate partneritega," lisas ta.

Soome uudisteagentuuri STT teatel otsustasid EL-i ministrid esmaspäeval Brüsselis, et ühendus loob algselt kavandatud seitsme asemel 13 lahingugruppi, igaühte neist kuulub umbes 1500 meest. Soome hakkab osalema kahes grupis, neist esimene peab olema valmis juba 2007. aastal.

Nõukogu raames toimunud teisel panustamiskonverentsil andsid riigid teavet oma valmisolekust saata vajadusel erinevaid tsiviilvaldkonna eksperte EL-i kriisilahendamismissioonidele.

Kõne all oli liikmesriikide osalemine mitmes erinevas valdkonnas, omapoolse panuse annab ka Eesti.

Välisminister Kristiina Ojulandi sõnul on Eesti valmis neile missioonidele saatma politsei, päästeameti, piirivalve ja õigusriigi eksperte, teatas välisministeerium.  BNS

22 November 2004
  Kommentaarid