Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Palts näeb Tartu ülikooli Tallinna ülikooli kolledžina
Tallinna linnapea Tõnis Palts toetas Tallinna ülikooli asutamise ideed, pidades võimalikuks, et kunagi saab Tartu ülikoolist Tallinna ülikooli kolledž.

"Kui Tallinnas tahab tärgata tugev ülikool, siis peame sellele kaasa aitama, mitte vastu seisma. Mina olen veendunud, et Tallinnas on kõrgharidus tõusuteel. Sama tulemuse, mis saab Tartus õppides, saab juba täna Tallinnas väiksema raha eest," ütles Palts.

Palts lisas, et täiesti reaalne on, et mõne aja pärast ei imesta enam keegi selle üle, kui Tartu ülikool muutub Tallinna ülikooli kolledžiks.

Samas ei vähenda Tallinna ülikooli asutamine Paltsi sõnul Tartu ülikooli tähtsust. Tema sõnul on raske alahinnata Tartu ülikooli kui olulise tugisamba tähtsust Eesti iseseisvuse väljakujunemisel ja säilimisel ning Tartu ülikool oli ja jääb oluliseks osaks Eesti kõrgharidussüsteemist.

Tallinna tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik kinnitas Paltsiga kohtumisel, et kuigi tehnikaülikool ei kavatse Tallinna ülikooliga liituda ning tugevdab koostööd pigem Helsingi tehnoloogiaülikooliga, toetab ka tehnikaülikool humanitaarkallakuga Tallinna ülikooli loomist.  BNS

23 November 2004
  Kommentaarid