Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lastevanemate liit loob hoolekogude ühendusi
Eesti Lastevanemate Liit (ELVL) on asunud looma hoolekogude maakondlikke ühendusi, et paremini esindada lapsevanemate huve kooli ja hariduspoliitikat puudutavatest küsimustes.

Liidu peasekretär Kaur Hanson teatas BNS-ile, et esimene ühendus loodi esmaspäeval Võrumaal. Ta lisas, et lähipäevil luuakse maakondlikud hoolekogude ühendused ka Tartus, Raplamaal, Tallinnas, Järvamaal, Harjumaal ja Saaremaal.

Hansoni sõnul on ELVL-i eesmärk veel sel aastal luua ühendused kõigis maakondades.

ELVL loodab, et tänu ühendustele saavad hoolekogud asuda dialoogi omavalitsuste ja riigiga ning hariduspoliitika hakkab üha enam vastama lapsevanemate ootustele.

Riigikogu menetluses olev põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatus annab hoolekogudele otsustusõiguse kooli strateegilise arengu küsimustes, sealhulgas arengukava, õppekava ja eelarve koostamisel, direktori valimisel ja muudes sellistes asjades.  BNS

23 November 2004
  Kommentaarid