Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Silver Meikar: Kiievisse on jõudnud Janukovitši pooldajaid
Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni esindajana Ukraina presidendivalimistel vaatlejana olnud ja praegu Kiievis viibiva endise riigikogulase Silver Meikari teatel on Kiievisse jõudnud esimesed peaminister Viktor Janukovitši pooldajad.

Meikar teatas BNS-ile, et esimesed paartuhat Donetskist saabunud Janukovitši toetajat asus juba Kiievis telklaagrit püstitama. Tema sõnul võib lähipäevil Ida-Ukrainast pealinna jõuda kuni 50.000 töölist avaldama meelt Janukovitši toetuseks.

Samal ajal jätkuvad meeleavaldused opositsiooniliidri Viktor Juštšenko toetuseks. Meikari sõnul oli varahommikul telklaagreis Iseseisvusväljakul ja kesklinna tänavail tuhandeid Juštšenko pooldajaid, päevase miitingu ajaks võib neid mõnedel andmetel koguneda kuni 250.000.

Meikar lisas, et teisipäeva õhtul teatati esimesest miilitsa erijõudude (OMON) ja meeleavaldajate kaklusest presidendi administratsiooni hoone juures ning soomukite lähenemisest paarikümne kilomeetri kaugusele kesklinnast.

"Õnneks konflikt OMON-iga lahenes ja sõjavägi lähemale liikunud ei ole," ütles Meikar kolmapäeva hommikul.

Pühapäevastel presidendivalimistel toimunud rikkumiste tõttu vallandunud meeleavaldused ähvardavad vallandada Ukrainas laialdased rahutused, kuna opositsioon ei nõustu võimude väidetega, et valimised võitis peaminister Janukovitš. Mitmed Lääne-Ukraina suuremad linnad, kus toetatakse valdavalt läänemeelset Juštšenkot, on juba opositsioonikandidaadi presidendiks kuulutanud.  BNS

24 November 2004
  Kommentaarid