Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

TALO pöördub riikliku lepitaja ja õiguskantsleri poole
Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioon (TALO) pöördub õpetajate palkade küsimuses abi saamiseks riikliku lepitaja poole.

Lisaks pöördub TALO arvamuse saamiseks õiguskantsleri poole ning plaanib lõpuks pöörduda halduskohtusse.

TALO juht Toivo Roosimaa ütles BNS-ile, et pöördumiste põhjuseks on valitsuse ja kohalike omavalitsuste vahel sõlmitud dokument, milles pooled lepivad kokku, et järgmisel aastal õpetajate palka ei tõsteta.

"Mis numbrite üle me siin vaidleme, kui nemad on sõlminud sellise dokumendi," on kõnealuse dokumendi leidnud Roosimaa nördinud.

Tema sõnul on dokument seadusevastane, kuna sellist dokumenti saab seaduse kohaselt sõlmida vaid kolme osapoole: valitsuse, kohaliku omavalitsuse ja õpetajate esindaja vahel. "Keegi pole seda seadust kehtetuks tunnistanud," sõnas Roosimaa.

Ta lisas, et TALO pöördub kõigepealt vastava dokumendi osas arvamuse saamiseks õiguskantsleri poole ning on valmis seejärel andma asja halduskohtusse dokumendi kehtetuks tunnistamiseks.

Eelmisel kohtumisel jõudsid pooled kõrgharidusega töötajate palga osas peaaegu kokkuleppele. TALO nõue oli 6000 ning valitsuse pakkumine 5940 krooni. Algselt soovis TALO uueks numbriks saada 6645 ning valitsus 5350 krooni.

Kui munitsipaalkoolide probleemi pärast jääb palgalepe sõlmimata, kannatavad selle all peale õpetajate ka kõik teised riiklikud kõrgharidusega kultuuri- ja haridustöötajad.  BNS

24 November 2004
  Kommentaarid