Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Neli eksministrit nõuab hariduseelnõude tagasivõtmist
Neli endist ministrit peavad vajalikuks, et valitsus võtaks parlamendile esitatud haridusreformi eelnõud riigikogu menetlusest tagasi, kuna vajalik eeltöö on tegemata.

Kolm endist haridusministrit - keskerakondlane Mailis Reps, isamaaliitlane Tõnis Lukas ja sotsiaalliberaal Peeter Kreitzberg ning sotsiaaldemokraat ja endine rahvastikuminister Katrin Saks leiavad, et põhjalikke haridusuuendusi on võimalik ellu viia ainult konsensuse alusel.

Eksministrid leiavad, et põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse pea täielikul ümberkirjutamisel pole arvestatud enamikku omavalitsuste, õpetajate ja koolijuhte esindavate organisatsioonide arvamusi, teatas BNS-ile riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni pressinõunik.

Valitsuse esitatud eelnõud ei lahenda Eesti hariduse ees seisvaid olulisi probleeme, samal ajal väärivad mitmed ideed edasist arutelu, leiavad Reps, Lukas, Kreitzberg ja Saks.

Nende hinnangul on valitsuse esitatud eelnõud süsteemitud, paljud sätted on omavahel vastuolus ning paljud küsimused jäävad vastuseta, sest seadusemuudatusi selgitavad määrused on ette valmistamata.

Eksministrite sõnul jääb praegu küsitavaks, kas ka tulevikus saab laps kodu lähedal koolis käia.  BNS

25 November 2004
  Kommentaarid