Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kapo tunnistas Hansoni kahtlustatavaks
Kaitsepolitsei kuulutas neljapäeval riigisaladuse ärakaotamise eest kuriteos kahtlustatavaks endise kaitseministri Margus Hansoni.

"Hanson on kahtlustatavana üle kuulatud," kinnitas uurimist juhtiv riigiprokurör Heili Sepp reedel Eesti Päevalehele.

Kaitsepolitsei algatas 9. novembril kriminaalasja karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb riigisaladuse avalikustamist ettevaatamatusest ja näeb karistuseks ette kuni aastase vangistuse.

Uurimine peab selgitama, millisel määral sattus Hanson seadusega vastuollu, kui ta võttis oktoobri lõpus endaga koju kaasa riigisaladusega kaitstud dokumendid. Öösel tungis Hansoni koju Tartus varas, kes viis salajaste dokumentidega portfelli kaasa. Portfelli ega dokumente pole siiani leitud.

"Riigisaladuse ilmsikstulek kahjustab riigi julgeolekut, mis tuleneb juba riigisaladuse mõistest. Seda ohtlikum võiks olla loomulikult see, kui isik, kellele riigisaladus teatavaks saaks, oleks nimetatud teabest sihilikult huvitatud," ütles prokurör Sepp.

Ametlikult pole avaldatud, mis dokumendid Hansoni portfellis olid, kuid mitteametlikel andmetel puudutasid need kaitseväe eelarvet ning relvastuse ostmise kavasid.

Riigisaladuse kaotamise pärast pidi Hanson ministrikohalt tagasi astuma. Praegu on ta riigikogu liige, mis tähendab, et tema kohtu ette saatmiseks peab riigiprokuratuur küsima õiguskantsleri ja riigikogu nõusolekut.  BNS

27 November 2004
  Kommentaarid