Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti males pettunud Ehlvest võib MM-ile pürgida USA eest
Eesti maleelus pettunud Jaan Ehlvest võib male maailmameistrivõistlustel mängida USA eest, kui ta otsustab pääset võistlusele jahtida USA meistrivõistluste kaudu.

Suurmeistri sõnul ei soovinud maleliidu juhatus rahastada tema sõitu mullustele Euroopa meistrivõistlustele, kus jagati pääsmeid MM-ile. Nii jäigi 2000. ja 2002. aastal MM-il 16 parema hulka jõudnud Ehlvestil tänavusel tiitlivõistlusel osalemata, kirjutas Postimees.

USA-s Baltimore'is elav Ehlvest näeb võimalust jahtida MM-pääset veel USA meistrivõistluste kaudu. Tema kinnitusel ei pea USA maleföderatsiooni liikmeks saamiseks loobuma Eesti kodakondsusest.

"USA tšempionaadi ja Ameerika kontinendi turniiri kaudu saaksin kvalifitseeruda MM-ile. USA turniirid pakuvad võimalust raha teenida. Tõsist malet mängitakse aga ikkagi MM-il ja seal tahaksin osaleda," lausus ta.

Maleliidu president Carmen Kass soovib Ehlvestiga veel tõsiselt rääkida, et Eesti parim maletaja jääks ikka sünnimaad esindama. "Nagu igal inimesel, nii on ka Jaanil õigus valida," lausus Kass. "Aga püüan kindlasti temaga rääkida, sest tahaks teda jätta ikkagi Eesti maleliitu, mitte anda Ameerikale."

Ehlvest ei osale ka Eesti tänavusel tähtsaimal turniiril Paul Kerese mälestuseks, kus teevad kaasa eksmaailmameistrid Viswanathan Anand Indiast ja Aleksandr Halifman Venemaalt.  BNS

27 November 2004
  Kommentaarid