Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ilves kutsub eestlasi toetama Ukraina demokraatiapüüdlusi
Euroopa Parlamendi väliskomisjoni aseesimees Toomas Hendrik Ilves kutsub Eesti avalikkust toetama Ukraina rahva demokraatlikke püüdlusi.

"Demokraatiavastased jõud Ukrainas soovivad Venemaa võimude otsese sekkumise toel jätta Ukraina rahva ilma õigusest otsustada ise oma tuleviku üle. Valimisfarss meenutab Eestis 1940. aastal toimunut. Ukrainlased vastavad sellele laulva revolutsiooniga," kirjutas Ilves üleskutses.

"Eesti rahvas mäletab selgesti, mida tähendab seista lauluga tankide vastu. Ja kui kirglikult on oodatud iga väikseimgi toetus piiri tagant, vabast maailmast. Island oli see julge väikeriik, kes astus esimesena Eesti sõltumatuse tunnustamise riskantse sammu," avaldas Ilves. "Me ei unusta seda kunagi."

Ilves toonitas, et nüüd on eestlaste kord toetada palju kordi suurema rahva heitlust valguse ja pimeduse vahel. "On ju Ukraina riigi ja rahva saatus olnud meiega sarnane, ent kelle käekäik on läbi aegade oluliselt raskem olnud," tõdes ta.

"Kui demokraatlik maailm lööb häbelikult silmad maha ja alistub valemängijate survele, siis tunnustab demokraatlik maailm Venemaa õigust määrata oma naaberriikide tulevik. Meie teame, mida see tähendab," rõhutas Ilves.

"Me mäletame, kui suurt rolli mängis meie vabanemises toetus väljastpoolt - just tavaliste inimeste kirglik poolehoid. Ukraina vajab meid täna rohkem kui kunagi varem. Ja vajab terve Euroopa täna üht südikat riiki, kes julgeb astuda esimese sammu," leidis Ilves.

Internetiaadressil http://www.sotsdem.ee/ukraina/ on võimalik kõigil läkitusega ühineda.

Kogutud allkirjad edastatakse Ukraina suursaatkonnale Tallinnas, Ukraina ülemraadale ja Ukraina vabariigi presidendi kantseleile.

Laupäeval võttis Ukraina suunal avalduse vastu ka Noor-Isamaa üldkogu, kutsudes kõiki eestlasi üles kandma Viktor Juštšenko toetuseks oranži värvi, näitamaks oma solidaarsust ukraina rahvaga. "Samuti taunime Venemaa Föderatsiooni järjekindlat sekkumist Ukraina ja teiste naaberriikide siseasjadesse," leidsid noored isamaaliitlased.  BNS

28 November 2004
  Kommentaarid