Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politseiamet soovib igale korrakaitsjale relva
Politseiamet plaanib pärast konstaabel Julia Gorbatšjova hukkumist kehtestada korra, mis välistaks relvitu politseiniku sattumise tänavapatrulli.

Hoolimata seitsmekuulisest politseistaažist ei olnud eelmisel neljapäeval Tallinnas enesetapja õhatud pommi plahvatuses hukkunud Gorbatšjoval teenistusrelva, kirjutab Postimees. Ta oli küll käinud teenistuskoera juhi ja alarmsõidukursustel, andnud 18. novembril ka relvaeksami, kuid ametirelva kinnitamise käskkiri ootas alles allkirja.

"Antud hetkel ei oleks püstol Juliat aidanud," nentis Põhja politseiprefekt Raivo Küüt. Sellega nõustuvad ka Küüdi kolleegid, kes on koostanud Gorbatšjova hukkumisloo esialgse analüüsi.

Ometi võib politseiamet nüüd kehtestada korra, mis välistab, et tänavapatrulli satuks relvitu politseinik, kes ei ole veel õiendanud vajalikku eksamit.

"Meie politseiniku tunnused on vorm, relv ja erivahendid," ütles politsei peadirektori asetäitja Raivo Aeg. "Kui ta täidab tänaval politseilisi ülesandeid, siis peavad tal olema relv ning teadmised relvast ja relva kasutamisest."

Praegu patrullivad relvitult praktika esimestel päevadel politseikooli kadetid ning kõrgharidusega, eraelust politseisse tööle läinud inimesed, kes ei ole prefektuuris veel vajalikku eksamit andnud.

"Ka selline inimene võib sattuda ohtlikku olukorda, kus relv on hädavajalik, seega ei peaks politseivormis minema patrulli enne, kui teenistuspüstol kabuuris on," ütles Tallinna Kesklinna politseiosakonna ülemkomissar Tarmo Miilits.

Kaks inimelu nõudnud plahvatuseni viinud sündmused said alguse varem huligaansuse eest kohtulikult karistatud 50-aastase Jevgeni ja tema naistuttava omavahelisest tülist.

Plahvatus toimus politseisõidukis ööl vastu neljapäeva kell 3.22 Tallinnas Õismäel. Surma sai Põhja politseiprefektuuri korrakaitseosakonna kiirreageerimistalituse künoloogiateenistuse konstaabel Julia Gorbatšjova, kes jäi autosse õhkijaga kahekesi.

Plahvatuses sai vigastada kolm politseiauto kõrval viibinud politseinikku ning sai surma politsei teenistuskoer.

Politseiauto plahvatust uurib kaitsepolitsei.

Kuigi kaitsepolitsei ei kaldu kahtlustama Jevgenit seotuses varasemate, seni avastamata plahvatustega, kontrollivad uurijad siiski igaks juhuks tema DNAd näiteks Tallinnas Pae tänaval õhkulastud telefoniputkast leitud jälgedega. See plahvatus võttis kahe inimese elu. BNS

29 November 2004
  Kommentaarid