Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kunstiakadeemia rektoriks pakutakse Kodrest või Kivi
Kunstiakadeemia rektori krediitkaardi kasutamine on kooli rahandusosakonnale teada, uue koolijuhi kohale pakutakse Krista Kodrest ja Signe Kivi.

Akadeemia rahandusosakonna juhataja ütles, et neil on pilt Keskküla krediitkaardi kasutamisest selge, kuid enne neljapäevast nõukogu kogunemist ei soovinud ta asja kommenteerida, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kunstiakadeemia (EKA) nõukogu peatas läinud nädala algul ajutiselt rektor Ando Keskküla volitused, millega lõbumajaskandaali sattunud Keskküla ka ise nõustus. Nõukogu kuulas Keskküla selgitusi krediitkaardi kasutamise kohta ühes Tallinna lõbumajas ja otsustas aja maha võtta, et neljapäeval sel teemal uuesti kokku saada.

Tuleva aasta kevadel oleks ees seisnud niikuinii akadeemiale uue rektori valimised, mis võivad nüüd erakorraliselt varem üles kerkida. Eesti Päevalehe andmetel on kohast huvitatud akadeemia kunstiteaduse instituudi erakorraline professor, akadeemia töötajate sõnul üsna võimukas Krista Kodres ning endine kultuuriminister Signe Kivi.

Kivi on küll ajakirjanduses sel teemal põiklevaid vastuseid jaganud. Kunstiringkondadega lähedalt seotud inimeste sõnul on aga Kivi asunud juba tõhusat lobitööd tegema.

Kodres tõdes, et uue rektori nime teemal võib spekuleerida ja rääkida, aga praegu on kõik ennatlik. "Las inimesed räägivad. On ju ammu teada, et uue rektori valimised on üsna lähedal, nüüd nihkub see tõenäoliselt lihtsalt veel varasemale ajale," ütles Kodres.

Ta tunnistas, et on enda kohta spekulatsioone kuulnud, kuid pidas teemaarendust ennatlikuks. "Enne tuleb ikka vana supp ära süüa, kui uut keetma hakatakse," lisas Kodres.

Keskküla on Res Publica liige ja erakonna reeglite järgi peab skandaali järel asja arutama partei aukohus. Eile kohus koguneski, kuid Tallinna volikokku kuuluva erakonnakaaslase Keskküla teemal ei peatutud.

Kahe aasta eest augustis maksti kunstiakadeemia krediitkaardiga lõbumaja arveid enam kui 18.000 krooni eest. Akadeemia ainus krediitkaart oli rektori käsutuses. BNS

30 November 2004
  Kommentaarid