Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Spordiennustus ei taha veast tingitud võite välja maksta
Spordiennustuse totalisaator tunnistas tagantjärele võrkpallimatši koefitsiendi valeks, mistõttu võivad loodetud võidusummast mitu inimest ilma jääda.

Spordiennustus pakkus nädalavahetusel tulemuste ennustamiseks välja Eesti meistriliiga võrkpallimängu - Sylvester ESS Falck Pärnu vastu.

Võidukoefitsiendid olid suured - Sylvesteri võidule Pärnu üle panuse teinutel oli võimalus saada raha tagasi üle seitsme korra. Siis aga selgitasid Spordiennustuse juhid, et õige koefitsient pidanuks olema 1,65. Sellekohane teade saadetigi ennustajatele pärast mängu lõppu, kirjutas SL Õhtuleht.

Ka korvpallur Aivar Kuusmaa ennustas õigesti, kuid võib 45.000 krooni suurusest võidust ilma jääda. "Kust mina peaks teadma, milline see õige koefitsient on? Mina lähtun ikkagi internetist vastu vaatavast numbrist," rääkis Kuusmaa SL Õhtulehele.

Spordiennustuse juhi Sven Kolga sõnul sattus vale number internetilehele tehnilistel põhjustel. Ta ütles, et olukorda analüüsitakse ja laekunud on kümmekond pretensiooni.

"Peame nüüd otsustama, kas ennustustulemused tühistada ja mängijatele panused tagastada või võidud välja maksta. Tahame olla küll kliendikesksed, kuid ei saa ka üle 100 protsendi võidufondist välja maksta," rääkis Kolga.

Tema sõnul näevad reeglid ette, et kui viga on selgelt märgatav, võib mängukorraldaja ennustuse tulemused tühistada.

Samas ütleb Spordiennustuse kodulehel avaldatud reeglistik üheselt, et Spordiennustus järgib põhimõtet tehtut olematuks muuta ei saa.

Spordiennustuse juht väitis, et ilmselt kasutasid staažikad mängijad tehnilist viga ära, et korralik võidusumma saada. "Kindlalt seda väita ei saa, aga maksimumpanuste tegijad olid kõik vanad mängijad, kes peaks reeglitega hästi kursis olema. Nad pidid ometi märkama, et 1,65 asemel internetti sattunud 7,5 peaks vale olema," põhjendas Kolga.

Hasartmängukorraldajate üle järelevalvet teostav rahandusministeerium peab juhtunut aga kindlalt Spordiennustuse veaks. "Rahandusministeerium palub Spordiennustusel esitada juhtumi kohta kirjalik selgitus, et hinnata, kas tegemist on õigusrikkumisega, millega seoses tuleb sanktsioone rakendada," lubas ministeeriumi pressiesindaja.

Kui uurimine leiab Spordiennustuse tegevuses vea, võib karistuseks olla kuni 30.000-kroonine rahatrahv.  BNS

30 November 2004
  Kommentaarid