Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kossatšov: Baltimaadest on Venemaal halvimad suhted Lätiga

Venemaal on kolmest Balti riigist kõige halvemad suhted Lätiga, leiab riigiduuma väliskomitee esimees Konstantin Kossatšov.

Seadusandja sõnul on Venemaa pettunud, et tema suhted Balti riikidega pole pärast nende ühinemist Euroopa Liidu ja NATO-ga paranenud.

"Pärast Baltimaade ühinemist EL-i ja NATO-ga meie suhted ei paranenud. Me lootsime, et pärast selle tähtsa etapi ületamist ning oma suveräänsuse tugevdamist saab Balti riikide poliitiline eliit üle sellest kompleksist, foobiast suhtumises Venemaasse," ütles Kossatšov esmaspäeval kohtumisel Balti riikide ajakirjanikega.

"Olid lootused, oli tunne, et pärast EL-i ja NATO-sse astumist hakkab kõik hoopis teisiti minema. Oli lootus, et meie suhetest kaob soov teisele poolele "ära teha". Seda ei juhtunud," leidis Vene parlamendi alamkoja väliskomitee juht.

Kossatšovi hinnangul muutusid Baltimaade üksikud poliitilised jõud pärast 1. maid Venemaa suhtes veelgi tõrksamaks.

"Veelgi enam, on selline tunne, et teatud ringkonnad, kes tugevdasid oma positsioone Venemaa-vastaste seisukohtadega, on oma suhtumise muutnud veelgi järeleandmatumaks. Suhetes EL-iga tekkisid pärast 1. maid mingid uued probleemid, sellised, mida varem polnud," lisas ta.

Ta tõi näiteks dialoogi pidurdumise viisaprotseduuride üle ja naasmise ajalooküsimuste juurde. "Siin tegutsevad Baltimaad üheskoos Poolaga," ütles Venemaa poliitik. "See kõik annab tunnistust, et foobia on alles ning üksikud poliitilised jõud üritavad kasutada oma maade seiuskohti EL-is ja NATO-s."

Kossatšovi sõnul tundis ta pettumust, kuuldes Läti seadusandjate ütlusi selle kohta, et pärast EL-i ja NATO-sse astumist tuleks Venemaalt tungivamalt nõuda kompensatsiooni nõukogude okupatsiooni eest.

"Ausalt öeldes tekitas see minus pettumust," sõnas ta.  BNS

30 November 2004
  Kommentaarid