Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

EAL: palgakokkulepe laieneb ka perearstidele
Eesti Arstide Liit (EAL) leiab, et perearstide palkade üle pole vaja täiendavaid läbirääkimisi pidada, sest septembris sõlmitud meditsiinitöötajate palgalepe laieneb ka perearstidele.

Tänavu 23. septembril sõlmiti tervishoiutöötajate miinimumtunnitasu kokkulepe, mis peab jõustuma tuleva aasta 1. jaanuaril.

Kokkuleppe kohaselt laieneb palgakokkulepe kõikidele arsti kvalifikatsiooni nõudval ametikohal töötavatele arstidele, seega ka perearstidele, teatas BNS-ile EAL-i esindaja.

"Kõigi nende tingimuste üle peeti põhjalikud läbirääkimised enne palgakokkuleppe sõlmimist, seetõttu on arusaamatu, miks on praegu vaja pidada veel mingeid täiendavaid läbirääkimisi," lisas ta.

EAL on seisukohal, et palgalepet ei saa lugeda täidetuks, kui see ühele osale arstkonnast, näiteks perearstidele, ei rakendu.

Kuna palgakokkuleppele on alla kirjutanud valitsus, võttis viimane EAL-i arvates sellega endale ka kohustuse tagada kokkuleppe täitmine.  BNS

30 November 2004
  Kommentaarid