Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahumäe suvila seadustamine seisab detailplaneeringu taga
Maaomaniku vastuseisu tõttu pole Ridala valla volikogu seni kinnitanud detailplaneeringut, mis muudaks riigikogu liikme Jaanus Rahumäe suvila seaduslikuks.

Tänavu septembris nõustus keskkonnaminister Villu Reiljan vähendama Läänemaal Ridala vallas Pusku külas ranna ja kalda ehituskeeluvööndit 80 meetrini, mis päästis Res Publicasse kuuluva riigikogu liikme Rahumäe suvila lammutamisest.

Suvila seadustamiseks peab vallavolikogu vastu võtma detailplaneeringu, mille on heaks liitnud ka Läänemaa keskkonnateenistus.

Ridala vallavanem Toomas Schmidt ütles BNS-ile, et vald korraldas novembris kaks detailplaneeringu avalikku arutelu. Planeeringu kinnitamist on vallavanema sõnul takistanud Rahumägi naaberkrundi omaniku soov, et ka tema maatükil vähendataks ehituskeeluvööndit.

Vald on ehituskeeluvööndi vähendamise vastu.

"Vallavalitsus otsustas, et ei lähe uuele ringile ega hakka keskkonnaministrile uut taotlust esitama," ütles Schmidt. Tema sõnul saatis vald Lääne maavalitsuse kirja, milles soovib teada, kas maavalitsus toetab krundiomaniku või valla seisukohta.

Vallavanema sõnul on Rahumägi lammutanud merepiirini ulatunud aia ning vabastanud ligipääsu rannaäärele.

Rahumägi rikkus oma suvemaja merele liiga lähedale ehitades ranna- ja kaldakaitse seadust. Mullu suvel sai ta selle eest 7800 krooni trahvi.

Keskkonnaminister selgitas selle aasta alguses Ridala vallavalitsusele saadetud kirjas, et ebaseaduslikult ehitatud hoone on paigutatud lähtuvalt looduslikest tingimustest ning varasemast teedevõrgust ja selle lammutamine või ümberpaigutamine tooks kasu asemel pigem kahju.

Poleks keskkonnaministeerium asja menetlema hakanud, pidanuks Rahumägi märtsis hakkama suvilat lammutama.  BNS

30 November 2004
  Kommentaarid