Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Haigekassa ei tunnista perearstide palgaprobleemi
Haigekassa ei saa aru perearstide palgaprobleemist ning väidab, et perearstid on uuest hinnamudelist valesti aru saanud.

Haigekassa pressiesindaja Anne Osveti teatel saavad perearstid tuleval aastal võrdselt teiste arstidega 66-kroonise tunnipalga ning mingit raha selleks puudu ei ole.

"Kohtumisel haigekassa esindajatega tõlgendas perearstide seltsi juhatus tulu-kulu mudelit vääralt," teatas Osvet ning kinnitas, et perearsti tunnihind on sama mis eriarstil.

Osveti sõnul on üldarstiabile eraldatav summa aasta-aastalt tõusnud, olles praeguse eelarve järgi kasvanud sel aastal 2002. aastaga võrreldes enam kui 30 protsendi võrra.

Mida suurem on perearsti nimistu, seda rohkem saab ta pearaha, selgitas Osvet. 1,0-kohalise töökoormusega arvestatakse perearsti, kellel on 1900 inimesega nimistu. 1200 inimesega nimistu korral on perearsti töökoormus arvestatud koefitsiendiga 0,7.

Haigekassa juhtis tähelepanu ka sellele, et kuigi perearsti palk võib olla madal, võetakse osa tulusid välja aasta lõpul dividendidena.

Lisaks aitavad haigekassa teatel paljud omavalitsused perearste erinevate kulude katmisel, ruumide üürimisel või rendi tasumisel.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja teatel kohtub neljapäeval perearstidega palgaprobleemi arutamiseks sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand.

Mandi sõnul aitab uus kulupõhine hinnamudel aru saada, kui palju läheb perearstidel tegelikult palgaks ja kui palju muudeks kuludeks ehk kui palju on selles valdkonnas tegelikult kasutatavat raha.  BNS

01 Detsember 2004
  Kommentaarid