Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ilves viib Eestis kogutud toetusallkirjad Kiievisse (täiendatud)

Euroopa Parlamendi väliskomisjoni aseesimees Toomas Hendrik Ilves annab neljapäeval Kiievis Ukraina võimuorganitele üle läkituse "Ukraina vajab Eesti toetust" allkirjad.

Sotsiaaldemokraat Ilves kuulub Euroopa Parlamendi delegatsiooni, kelle eesmärk on koguda informatsiooni Ukrainas kujunenud olukorra kohta.

Ukrainasse sõidab kümneliikmeline delegatsioon, mida juhivad Euroopa Parlamendi väliskomisjoni esimees Elmar Brok ja parlamendi asepresident Jacek Emil Saryusz-Wolski.

Delegatsioon kohtub neljapäeval ja reedel parlamendi spiikri Volodõmõr Lõtvõniga ja välisminister Konstantin Grištšenkoga. Päevakorras on ka võimalikud kohtumised presidendikandidaadi Viktor Juštšenko ja Ukraina presidendi Leonid Kutšmaga.

Seoses avalduse üleandmisega lõpeb Eestis allkirjade kogumine netiaadressil www.sotsdem.ee/ukraina neljapäeva hommikul, kolmapäeva pärastlõunal oli toetusaktsiooniga ühinenuid üle 3000.

"Me mäletame, kui suurt rolli mängis meie vabanemises toetus väljastpoolt - just tavaliste inimeste kirglik poolehoid. Ukraina vajab meid täna rohkem kui kunagi varem. Ja vajab terve Euroopa täna üht südikat riiki, kes julgeb astuda esimese sammu," seisab pöördumises.  BNS

01 Detsember 2004
  Kommentaarid