Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Viisaleping Austraaliaga nõuab seaduse muutmist
Valitsus saatis neljapäeval riigikogusse ratifitseerimiseks Eesti ja Austraalia vahelise töötamisõigusega viisade lepingu ja esitas parlamendile ka lepingust tuleneva välismaalaste seaduse muutmise eelnõu.

Eesti ja Austraalia sõlmisid septembris lepingu, mis annab mõlema riigi 18-30-aastastele kodanikele võimaluse taotleda töötamisõigusega viisasid.

Viisa on mõeldud eelkõige keele õppimiseks ning maaga tutvumiseks, kuid võimaldab ka töötada, seda põhiliselt hotellides ja restoranides. Ühe tööandja juures tohib töötada maksimaalselt kolm kuud.

Viisa väljastatakse 12 kuuks. Austraalial on selline leping sõlmitud 13 riigiga. Pärast memorandumi ratifitseerimist riigikogus teatab välisministeerium sellest Austraaliale noodiga. Memorandum jõustub 30. päeval pärast noodi kättesaamist.

Valitsus saatis riigikogule ka välismaalaste seaduse muutmise eelnõu, mis võimaldab anda pikaajalise viisa ka isikutele, kes tulenevalt välislepingust ei pea oma lühiajalist töötamist kodakondsus- ja migratsiooniametis registreerima.  BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid