Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Põhja-Eesti regionaalhaigla sai 15-miljonilise aparaadi
Põhja-Eesti regionaalhaiglas töötab neljapäevast alates moodne kompuutertomograaf, mis maksis ligi 15 miljonit krooni.

Uue kompuutertomograafiga saab haigusi diagnoosida täpsemalt ning leida kiiremini lahendusi kriitilises seisundis patsientidele, samuti teha mitut patsiendile ebamugavat protseduuri patsiendisõbralikumalt, teatas haigla pressiesindaja.

Tegemist on kõrgtehnoloogilise meditsiiniseadmega, mis loob röntgenikiirte abil, arvutiekraanile inimkeha sisevaated. Kui senised tomograafid olid ühe kuni nelja röntgenikiirte reaga, siis uus masin on 16-realine, võimaldades kiiremat protseduuri ja suurema pinna skaneerimist.

Regionaalhaigla diagnostikakliiniku juhataja Sergei Nazarenko sõnul asendab aparaat paljudel juhtudel sondi abil tehtavaid ebamugavaid protseduure, muu hulgas ka veresoonte uuringutel kasutatavaid soontesse viidavaid pikki sonde.

Uus masin lubab esimest korda oma kiiruse poolest uurida ka südant, mida on võimalik läbi skaneerida töötsükli samas faasis.

Lisaks on masina kiirgusdoos väiksem kui varasematel seadmetel.

Haigla pressiesindaja sõnul on aparaat suureks abiks erakorralise meditsiini osakonnale, eriti kui juhtub olema tegemist suure hulga kannatanutega. Näiteks võimaldab uus aparaat hulgitraumadega patsiendi terve keha läbi skaneerida 20 sekundiga. Seega paraneb ka haigla valmisolek võimalikuks aidsi- või tuberkuloosipuhanguks.

Uue masina avavad Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis, kopsuarsti eriala lõpetanud Aldona Wos ning sotsiaalminister Marko Pomerants.  BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid