Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kross, Lääts, Sööt ja Tooming said elutöö stipendiumi

Kirjanik Jaan Kross, laulja Heli Lääts, filmimees Andres Sööt ja lavastaja Jaan Tooming said Eesti Rahvuskultuuri Fondilt 50.000-kroonise elutöö stipendiumi ehk tänuauhinna.

Lisaks said rahvuskultuuri fondist teiste hulgas toetust ka Anne Erm, Jüri Hain, Jüri-Ruut Kangur, Helle Karis, Merle Karusoo, Jaak Kilmi, Valli Lember-Bogatkina, Tõnu Lensment, Lydia Rahula, Toomas Siitan, Mati Sirkel ja Kadri Tali.

Toetusi jagati rahvarõivaste tegemise kursuste väljatöötamiseks, välisfestivalide külastamiseks, raamatute kirjutamiseks, näidendite lavastamiseks, näituste ja filmide tegemiseks ja ürituste korraldamiseks.

Kokku laekus fondi 15. jagamisele 554 taotlust kogusummas 9,5 miljonit krooni ehk ligi sada taotlust ja 400.000 krooni rohkem kui eelmisel aastal. Laekunud taotlustest rahuldati tänavu 308 taotlust kogusummas 3,2 miljonit krooni.

Stipendiume loome- ja teadustööks anti 82 isikule, stipendiume õpinguteks ja täiendõppeks 163 isikule ning toetati 41 kultuuriprojekti.

Rahvuskultuuri fondi nõukogu tegi nimetatud jagamiste kohta otsuste 28. novembril.

Stipendiume jagati ka Abel-Mirka, Adda ja Leonhard Mardna, Adelaide`i Eesti Muinsuskaitse Seltsi, Alexander Kofkini, Aleksander Heintalu ja Elo Liivi, Anton Aare, Antti Piippo, Augustin ja Niina Saare, Boris Tamme, doktor Ivo Risti, Edmund Valtmani, Eesti kunstiakadeemia, Elfriede Lenderi, Ene ja Tõnis Kase, Eri Klasi, Ernst ja Erica Kesa, ESTO, Gustav Ernesaksa, Heino Eelsalu, Heino Kaljuste, Hell Raa, Helmi Valtmani, Irina ja Georgi Saare, Ivar Ivaski, Juhan Jaigi, Jüri Jaansoni fondist.

Samuti jagati toetusi Käbi Laretei, Eesti lastekaitseliidu, Lilly ja Hugo Pärnamäe, Luckhardt-Noraku, Matti Lehtineni, Oskar ja Ellen Looritsa, Peep Keskküla, Peeter Lilje, professor Uno Sibula, Rain Lõhmuse, Renate Jõesaare, Robert Lepiksoni, Soome-Eesti kaubandusühingu, Tallinna reaalkooli, Tallinna tehnikaülikooli akadeemilise meeskoori, Terttu ja Juhani Pelanne, Tiina Liiviku, Tiina Tammani, Valge Roosi, Villem Raami ja Voldemar Panso fondist ning mitme erafirma nimelisest fondist.

Teiste hulgas said toetust Hiiumaa haigla sisearst Ruta Mihelson, teoloog Toomas Paul, koreograafid Katrin Essenson, Krõõt Juurak ja Mart Kangro, filmimehed Jaak Kilmi ja Rene Reinumägi, pianistid Age Juurikas ja Sten Lassmann, näitleja ja lavastaja Katri Aaslav-Tepandi ja lavastaja Mart Koldits ning kunstnikud Maara Vint ja Leo Rohlin.

Muu hulgas eraldati toetusi Juhan Liivi hauamonumendi restaureerimiseks, puhkpilliorkestrite festivali ja torupillipäevade korraldamiseks, ülikoolidele õppevahendite hankimiseks, raamatu "Riia eestlased" ettevalmistamiseks, tudengifilmifestivali ja moeshow' korraldamiseks, erivajadustega laste kunstimaterjalide tarbeks, kooride laululaagriteks, Laheda vallavalituse lehe väljaandmiseks, lastekodule ja raamatukogule muusikakeskuse ostmiseks ning toetamaks Estonia laevaõnnetuses vanemad kaotanud lapsi.

Järgmise, 16. jagamise taotluste vastuvõtt toimub rahvuskultuuri fondis tuleva aasta septembris-oktoobris.  BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid