Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ando Keskküla astus kunstiakadeemia rektori kohalt tagasi (täiendatud)

Ando Keskküla astus seoses lõbumajas krediitkaardi kasutamise juhtumiga neljapäeval kunstiakadeemia rektori kohalt tagasi.

Kunstiakadeemia esindaja teatel tunnustab kooli nõukogu rektori otsust, kuid avaldab kahetsust tema ametist lahkumise üle. Rektori kohuseid jääb täitma prorektor Lilyan Meister ning lähiajal kuulutatakse rektori leidmiseks välja konkurss.

Nõukogu koosolekul ameti mahapanemisest teatanud professor Keskküla töötas kunstiakadeemia rektorina 9,5 aastat. "Selle aja jooksul on Ando Keskküla olnud akadeemias armastatud rektor, tema juhtimisel on kunstikõrgharidus Eestis teinud läbi suure arengu," seisab akadeemia teates.

Keskküla lahkumise põhjusena nimetasid akadeemia esindajad ajakirjanduse poolt tekitatud avaliku arvamuse fooni, mis ei võimalda rektoril oma tööülesannete täitmist jätkata.

Paar nädalat tagasi jõudis Eesti Ekspressi kaudu ajakirjandusse info, mille kohaselt maksti Keskküla kasutuses oleva kunstiakadeemia krediitkaardiga 2002. aasta augustis Tallinnas Kakumäel tegutsenud lõbumajas üle 18.000 krooni eest arveid.

Ka Tallinna linnavolikogust lahkunud Res Publica liige Keskküla kinnitas, et krediitkaart oli talt varastatud ja ta maksis sama aasta septembris arved oma raha eest kinni.

Keskküla ütles pärast nõukogu koosolekut BNS-ile, et kavatseb mõneks ajaks aja maha võtta ning pühenduda kunstnikutööle. "Mul on oma kunstnikuelust jäänud palju tegemata. See aasta, mis ma nüüd saan sellele pühendada, on väga tähtis," sõnas ta.

Nüüdseks endise rektori sõnul peaks tema kunstnikutöö tulemusena ilmuma raamat, mis annab ülevaate digitaalmeediast ning meedia rollist ja kujunemisest alates 1990. aastast.

Keskküla rõhutas, et kindlasti pole tegu mingi kättemaksuga meediale, vaid see on projekt, millega ta on tegelenud juba aastaid ning raamat ei ole ilukirjanduslik.

Kunstiakadeemia rektori võimalike kandidaatidena on ajakirjandusest läbi käinud endine kultuuriminister reformierakondlane Signe Kivi ja akadeemias töötav Krista Kodres. Kui Keskküla poleks tagasi astunud, oleks uue koolijuhi valimised toimunud kevadel.  BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid