Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsuse kinnitusel saavad perearstid lubatud palgatõusu
Peaminister Juhan Parts ja sotsiaalminister Marko Pomerants kinnitasid neljapäeval, et perearstide palk tõuseb järgmisest aastast vastavalt palgakokkuleppele.

"Lükkan kategooriliselt tagasi väited, nagu ei oleks valitsus kavatsenud palgakokkulepet täita. Kokkuleppe täitmine on valitsusele auküsimus," ütles neljapäeval ajakirjanikele peaminister Juhan Parts.

Sotsiaalminister Marko Pomerantsi sõnul tõdes neljapäeval ka haigekassa nõukogu, et perearstide palk tõuseb järgmise aasta 1. jaanuarist, nagu septembris sõlmitud palgakokkulepe ette näeb.

Sotsiaalministri sõnul saavad haigekassa eelarve täpsed numbrid selgeks nädala lõpus ning ta viitas võimalusele vähendada haigekassa reservi või loobuda sõidukulu kompenseerimisest.

Kolmapäeval Paides toimunud perearstide üldkogu otsustas, et ei ole praegustel tingimustel nõus haigekassaga lepingut sõlmima, sest see ei võimalda tagada kvaliteetset arstiabi.

"Esitatud lepingu projekt ei sisalda kõiki tervishoiuteenuste osutamiseks vajalikke kulusid vastavalt kulumudelile ja on seega lepingu sõlmimise hetkest ebaseaduslik," seisab üldkogu otsuses.

Perearstid teatasid ka, et eeltoodust tulenevalt ei saa tagada töörahu säilimist pärast 1. jaanuari.

Perearstide seltsi juht Madis Tiik ütles kolmapäeval BNS-ile, et otsus on selge sõnum valitsusele ja haigekassale. "Me võtame lubatud palgakokkulepet väga tõsiselt ega ole hämamisega nõus," kinnitas ta.

Ta kinnitas, et perearstid jäävad kindlaks seisukohale, mille kohaselt on varasemate lubaduste täitmiseks vaja juurde 160 miljonit krooni.  BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid