Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Perearstide palgaprobleem ei pruugi laheneda sel aastal

Perearstid, ministeerium ja haigekassa leppisid neljapäeval kokku, et vaatavad palgaprobleemi lahendamiseks läbi kõik algandmed, ning määrasid kokkuleppe tähtajaks järgmise aasta aprilli.

Eesti Perearstide Seltsi juht Madis Tiik oli pärast kohtumist kulupõhise hinnakirja kehtestamise suhtes optimistlik, kuid nentis, et palgaprobleem jääb endiseks.

Sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand kinnitas pärast kohtumist, et palgatõusuks vajaminev lisaraha leitakse uueks aastaks ning perearstid saavad eriarstidega võrdset palka.

"Haigekassa esindajad tutvustasid omapoolset versiooni ja perearstide selts omapoolset ning ministeerium vahendas. Jõudsime erinevustes tükk maad lähemale," sõnas Tiik pärast kohtumist BNS-ile, kuid lisas, et probleemi ei lahendatud.

Tiigi sõnul on palgaprobleem tekkinud sellest, et haigekassa on kulupõhises hinnakirjas arvutanud arstide palga välja septembris sõlmitud uue palgaleppe alusel, arvestades arstide palganumbrina vaid miinimumpalka.

Perearstid leiavad aga, et lepe kehtestas miinimumpalga, mitte reaalse sissetuleku ning haigekassa ja perearstide vahel sõlmitavas hinnakirjas peaks sisalduma arstidele keskmine palk ehk leppes kehtestatud miinimumpalk korrutatuna koefitsiendiga 1,4.

Seega on perearstide jaoks uue hinnakirja põhjal ikkagi puudu 160 miljonit krooni palgaraha ning probleemiks selle raha saamise võimalus.

Tiik lausus, et kuna probleemi lahendamise tähtajaks kehtestati järgmise aasta 1. aprill, on võimalik, et perearstid sõlmivad kolmeks kuuks ajutise lepingu või töötavad ilma lepinguta, kuid praeguse hinnakirja alusel nad tavapärast lepingut sõlmida ei kavatse.  BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid