Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskerakond sõlmib koostööleppe Ühtse Venemaaga
Keskerakond sõlmib laupäeval Kremli võimuerakonnaga Ühtne Venemaa koostööleppe, mis käsitleb erakondade koostööd hariduse ja kultuuri ning majanduse valdkonnas.

Keskerakonna välissekretäri Mailis Repsi sõnul kavatsevad parteid moodustada koostöövaldkondades erakondadevahelised komisjonid, kuhu kuuluvad erakondade esindajad, teadlased ja ettevõtjad. Parteid korraldavad Eesti ja Venemaa suhete arutamiseks seminare, konverentse ja ümarlaudu.

Repsi sõnul on praegune valitsus palju rääkinud vajadusest parandada suhteid Venemaaga ning ka teisipäeval aset leidnud välispoliitika arutelu riigikogus näitas, et erakonnad mõistavad suhete tugevdamise vajadust Venemaaga.

"Keskerakonnal on traditsiooniliselt head sidemed Euroopa erakondadega ning Euroopa kindlasti ei piirdu meie jaoks Euroopa Liiduga," ütles Reps.

Koostöölepingu allkirjastamine on laupäeval Tallinnas rahvusraamatukogu kuppelsaalis. Keskerakonna poolt kirjutab lepingule alla välissekretär Mailis Reps ja Ühtse Venemaa poolt välissekretär Valeri Gussev.

Koostöölepingus leppis Vene poolega kokku Keskerakonna esimees Edgar Savisaar aprilli keskel oma Moskva visiidil. Savisaar on rääkinud, et kahel erakonnal on plaanis moodustada ühine majanduskomisjon, mis hakkaks arutama majandussidemeid sellistes valdkondades nagu gaas, nafta ja raudtee.  BNS

07 Detsember 2004
  Kommentaarid