Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Balti presidendid otsustavad Moskvasse sõidu märtsis (täiendatud)

Balti riikide presidendid teevad otsuse võimaliku sõidu kohta Moskvasse 9. mai pidustustele varakevadel.

Välisminister Kristiina Ojuland ütles teisipäeval riigikogus välispoliitika arutelul, et kolm presidenti leppisid novembris Vilniuses kohtudes kokku arutada oma võimalikku osalemist märtsis.

Minister lisas keskerakondlase Küllo Arjakase küsimusele vastates, et kuna maini on pikk aeg, pole mõtet sündmustest ette rutata.

Küll tõdes ta, et Moskvas toimuv üritus on Eesti jaoks ühetähenduslik, sest 9. mail 1945 lõppes küll fašistlik okupatsioon, kuid ühtlasi tähendas see meie jaoks ilmselget taasokupeerimise algust. "Siin on kahtlemata Eestis väga sügav sisepoliitiline mõõde," lisas Ojuland.

Eesti Televisiooni "Aktuaalsele kaamerale" rääkis Ojuland, et Venemaaga on Eestil jätkuvalt keerulised suhted, lisades, et tema ei soovitaks ta Eesti presidendil Moskvasse minna.

"Mul oleks nii välisministri kui valitsuse liikmena täna ja praeguses poliitilises õhustikus, nagu see Eesti-Venemaa suhetes on, raske soovitada presidendile seda sõitu ette võtta," ütles Ojuland teleusutluses.

President Vladimir Putin on Moskvas Euroopas Teise maailmasõja lõppemise 60. aastapäeva puhul toimuvatele üritustele kutsunud umbes poolsada riigijuhti. Venemaa on Eestit ja Lätit õhutanud osalema viidetega võimalusele sõlmida seni puuduv piirileping.  BNS

07 Detsember 2004
  Kommentaarid