Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Avarii teinud juhist sai vale vereproovi tõttu roolijoodik
Raplamaal elav noormees tõestas DNA-ekspertiisi abil, et vereproov, mille alusel ta roolijoodikuks tembeldati, oli kokku miksitud kahe inimese verest.

Raplamaal elav 24-aastane Ahto Kelder sattus 4. juulil liiklusõnnetusse - ootamatu piduririkke tõttu sõitis ta kõrvalteelt ette peateel liikunud masinale, mille tagajärjel Kelder haiglas ärkas. Haiglast ilma suuremate vigastusteta koju pääsedes selgus, et mees, kelle autoga ta kokku põrkas, levitab kuulujutte, nagu oleks Kelder õnnetuse ajal olnud napsune.

"Kaks päeva enne sel päeval sõitma minekut võtsin saunas paar õlut, Pidin olema täiesti kaine," rääkis Kelder Eesti Ekspressile.

Nädal pärast avariid tulid Mustamäe haiglast ametlikud vastused Kelderi vereanalüüsidele. Selgus, et alkoholinäit oligi positiivne - vaid 0,22-promilline joove oli piisav, et alustada kriminaalmenetlust vintispäi juhtimise tunnustel.

"Hakkasin mõtlema, et vereproov võidi ära vahetada," meenutas Kelder, kes taotles DNA-ekspertiisi.

Ekspert Anu Aaspõllu märkis oma arvamuses, et DNA-analüüsiks võetud vereproovides sisalduv bioloogiline materjal pärineb rohkem kui ühelt inimeselt. Aaspõllu sõnul võib proovides sisalduda ka Ahto Kelderilt pärinevat bioloogilist materjali, teiste sõnadega võib tegemist olla kahe isiku segaprooviga, kellest üks võib olla Kelder.

"Ma tegin loomulikult taotluse uurida, kes on süüdi tõendi kunstlikus loomises, kuid seda ei hakatud uurima põhjendusega, et sel ajal kui vereproov võltsiti, ei olnud veel kriminaalasja, aga tõendeid kunstlikult luua saab ainult kriminaalasjas," rääkis Kelder, viidates, et tõenäoliselt soovis keegi talle kätte maksta, kuna ta on Raplas konfliktse isikuna tuntust kogunud.

Tervishoiuameti järelevalveosakonna juhataja Peeter Mardna ütles, et ainus, kellel võis olla huvi vereproovi võltsida, oli Kelder ise. "Ta arvestas, et kui katseklaas tühjaks valada, kaovad ka kõik alkoholijäägid, ent veri on ju paksem kui vesi. Osa Kelderi verest jäi katseklaasi seintele, sellest ka üsna väike alkoholinäit," rääkis Mardna.

Juhtumi uurimisega tegeleb Rapla prokurör Liia Piirsalu.  BNS

09 Detsember 2004
  Kommentaarid