Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Narva linnavõimud alistusid Jõksi survele
Narva volikogu alistus õiguskantsler Allar Jõksi survele ning kaotas parkimistasu võtmise piiri ületavatelt transiitsõidukitelt.

Narvskaja Gazeta teatel tühistas volikogu neljapäeval oma varasema otsuse parkimistasu nõudmisest transiitparklat läbivate sõidukite eest. Uus kord jõustub 1. jaanuarist.

Vaidlus piiri ületavate sõidukite maksustamisest on kestnud pikemat aega.

Sügisel esitas Jõks riigikohtule taotluse, kus soovis, et tunnistataks kehtetuks Narva linnavõimude varasemad õigusaktid, millega linn maksustas Venemaale suunduva transiidi.

Oktoobris võttis õiguskantsler selle tagasi, sest Narva linnavõimud lubasid talle asja korda ajada.

Vaid mõni päev hiljem võttis Narva linnavolikogu vastu määruse transiittranspordi liiklemise korrast Narvas, millega kohustati kõiki Venemaale siirduvaid sõidukeid endiselt läbima niinimetatud transiitparklat. Seejärel kehtestas volikogu linnas tasulise parkimise mitmes eri piirkonnas, kuid kohe hakkas see kehtima vaid samas transiitparklas.

Jõks teatas seepeale novembris, et nende otsustega petsid Narva linnavõimud nii teda kui ka kodanikke.

"Niisugune käitumine Narva linnavõimu poolt on käsitletav õiguskantsleri teadliku eksitamisena. See naeruväärne katse õiguskantslerit üle kavaldada on minu kolme ja poole aastase ametiaja jooksul esmakordne," sõnas Jõks.

Õiguskantsler lisas, et kui Narva volikogu ei võta tema ettepanekut kuulda ega tühista neid määrusi, pöördub ta taas riigikohtusse.

Edaspidi hakkab piiriületuse reguleerimine toimuma Narva linna ja riigi vahel sõlmitava administratiivlepingu alusel.  BNS

12 Detsember 2004
  Kommentaarid