Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Uuring: globaalne soojenemine mõjutab juba Ladina-Ameerikat
Ladina-Ameerikat ja Kariibi mere piirkonda laastavad tormid ja orkaanid on varajased sümptomid globaalsest soojenemisest, väideti ÜRO kliimamuutuste konverentsil esitletud raportis.

"Orkaanide võimsuse ja sageduse kasv, muutused sademetemudelites, veetaseme tõus Argentina ja Brasiilia jõgedes, jääliustike kahanemine Patagoonias ja Andides on nähtus, mis viitab globaalse soojenemise mõjudele regioonis," öeldi uurimuses.

"Üle 70 protsendi kasvuhoonegaaside emissioonist Ladina-Ameerikas ja Kariibi mere piirkonnas on pärit Brasiiliast, Mehhikost, Venezuelast ja Argentinast," lisati raportis.

Kariibi mere piirkonda laastas tänavusel orkaanihooajal kaks väga tugevat tormi. Orkaan Charley tekitas 18 miljardit dollarit majanduskahju. Orkaan Ivan surmas aga sada inimest ning purustas 15.000 hoonet, tekitades samuti miljarditesse ulatuva kahju.

AFP - BNS

12 Detsember 2004
  Kommentaarid