Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ukraina õigusorganid taasavasid juurdluse Juštšenko mürgitamise asjus
Ukraina peaprokuratuur tühistas laupäeval oma varasema otsuse lõpetada presidendikandidaat Viktor Juštšenko mürgitamise asjus algatatud kriminaalasi ning taasalustas juurdlust.

Opositsioonipartei Meie Ukraina juht Juštšenko haigestus ootamatult septembri algul enne presidendivalimiste esimest vooru. 10. septembril saabus Juštsenko ravile ja uuringutele Viini Rudolfinerhausi kliinikusse, kuhu ta jäi 18. septembrini. Veel kord käis Juštšenko Viini haiglas ajavahemikus 30. septembrist 10. oktoobrini. Austria arstid kahtlustasid juba siis Juštšenko haiguse põhjusena mürgitamist.

Peaprokuratuur algatas 21. septembril kriminaalasja kriminaalseadustiku 112. paragrahvi alusel, mis käsitleb riigi- või ühiskonnaelutegelase elu kallale kippumist. Hiljem anti asja uurimine edasi julgeolekuteenistusele, misjärel saadeti asi peaprokuratuurile tagasi.

22. oktoobril lükkas peaprokuratuur kõrvale oletuse, et Juštšenkot võidi rünnata biorelvaga. Peaprokuratuuri andmeil näitasid kohtumeditsiinilise ekspertiisi tulemused, et Juštšenko tervise halvenemine oli tingitud viiruslikust herpeseinfektsioonist. Peaprokuratuur otsustas lõpetada Juštšenko haigestumise tagamaade uurimise.

11. detsembril teatasid Austria kliiniku arstid, et Juštšenkol oli dioksiinimürgitus, kusjuures mürk sattus tema organismi umbes viis päeva enne, kui ta Viini haiglasse saabus.

Interfax - BNS

12 Detsember 2004
  Kommentaarid