Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti ja Läti võivad lihtsustada operatiivauto piiriületust
Eesti-Läti piiriülese koostöö Valga ja Valka töögrupid jõudsid reedesel nõupidamisel seisukohale, et riigid peaksid lihtsustama operatiivautode piiriületust.

Operatiivautode lihtsustatud piiriületust oleks eelkõige tarvis Valga ja Valka piiril, ütles BNS-ile Valga maavalitsuse peaspetsialist välisprojektide alal Rainer Kuutma.

Nii Valgas kui Valkas on haigla, kuid ainult Eesti poolel asuvas haiglas on ööpäevane valve.

"Kui Eesti kiirabi sõidab öösel Lätisse näiteks infarktiga patsiendi järgi, siis on hädavajalik, et piiripunktis kuluks minimaalselt aega," sõnas Kuutma.

Tema sõnul oleks võimalik kehtestada Eesti-Läti piiril operatiivautode piiriületuskord, mille järgi lubaks piirivalve häirekeskuse vastava teate põhjal operatiivauto lihtsustatult üle piiri. Töögruppide hinnangul peaks olema lihtsustatud ka haige üle piiri viimine, kuna infarktiseisundis inimeselt ei saa nõuda passi esitamist.

Kuutma sõnul osalesid nõupidamisel ka Eesti ja Läti piirivalve esindajad, kes oleks operatiivautode lihtsustatud piiriületuskorraga nõus, kui see küsimus riiklikul tasemel otsustataks.

Nii Eesti kui Läti töögrupid kavatsevad esitada piiriületuskorra muutmise ettepanekud mõlema riigi regionaalministrile.  BNS

13 Detsember 2004
  Kommentaarid