Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Haridusreformi eelnõud jõuavad suurde saali uuel aastal
Riigikogu kultuurikomisjon arutas esmaspäeval hariduskorralduslikke muutusi sisaldavate eelnõude menetlemist ja otsustas nendega suurde saali minna uuel aastal.

"On täiesti loomulik, et niinimetatud haridusreformi eelnõude ümber on suur tähelepanu ja arvamuste rohkus. See on valdkond, kus on palju huvitatuid ja palju kaasarääkijaid," teatas komisjoni esimees Olav Aarna BNS-ile. "Ühtlasi tähendab see, et ministeeriumi poolt pakutud hariduskorralduslike muutuste osas on eri poolte vahel mitmeid olulisi vaidluskohti."

Res Publicasse kuuluv Aarna lisas, et ministeeriumi valitud põhimõte suunata hariduskorraldust senisest enam laste huvidest lähtuvalt nõuab asjaosalistelt kohanemiseks aega.

"Ühest küljest ei tohi hariduses hädavajalikke muudatusi pidurdada, teisalt on ka selge, et peame võtma aega arutamiseks ja ka poliitikute keskel arvamuste ühisosa leidmiseks," ütles Aarna. "Komisjon otsustas aasta viimasel nädalal neid eelnõusid mitte suures saalis arutusele panna. Nii saame enne 10. jaanuaril algavat kevadistungjärku kasutada aega erakondade seisukohtade lähendamiseks."

Haridusreformi käsitlevate eelnõude teemat arutas esmaspäeval ka koalitsiooni koostöökoda, kes toetas samuti arvamust, et komisjon peab eelnõudega veel tööd tegema.  BNS

13 Detsember 2004
  Kommentaarid