Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Prokuratuur uurib Pohlakute vägivaldset peretüli (täiendatud)

Prokuratuur alustas ajakirjanduses avaldatud andmete põhjal kriminaalmenetlust uurimaks jalgpallijuht Aivar Pohlaku ja tema abikaasa vahel toimunud perevägivalda.

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Lea Pähkel ütles, et prokuratuur otsustas alustada menetluse pärast vestlust kannatanuga, kelleks praegu on Sirje Pohlak. Prokuratuur kinnitas, et ühtlasi kontrollitakse ka Aivar Pohlaku väiteid.

"Perevägivald on tõsine ja samas väga delikaatne ning komplitseeritud kuriteoliik, mille avastamine on raske selle varjatud iseloomu tõttu," lausus ta. "Kannatanud pelgavad sageli nende vastu suunatud vägivallast teatada, seetõttu on äärmiselt oluline suhtuda kõikidesse perevägivalda puudutavatesse avaldustesse täie tõsidusega."

Prokuratuur alustas kriminaalmenetluse kriminaalkoodeksi paragrahvi 114 alusel, mis käsitleb järjepidevat või suurt valu põhjustanud kehalist väärkohtlemist.

Aivar Pohlak nimetas abikaasa väiteid lauslaimuks ja väljapressimiseks. "Sageli üritatakse mind värvida nendes värvides, mis mulle iseloomulikud ei ole, ütles ta Kanal 2 jutusaates "Happy hour". "See on möla," ütles ta.

Neljapäevases SL Õhtulehes rääkis Aivar Pohlaku nelja lapse ema Signe Pohlak, et tema mees peksis ja alandas teda. Paar on viimased aastad elanud lahus. Signe Pohlak soovib abielu ametlikult lahutada ning perekonnanime vahetada.

"Ma ei ole oma elust varem rääkinud põhjusel, et tahan lapsi kaitsta," tunnistas Signe Pohlak, miks ta alles nüüd oma vägivaldsest abielust avalikult juttu tegi. "Olen iga asja pärast peksa saanud," ütles Sigen Pohlak ajalehele.

Aivar Pohlak kinnitas, et ei ole kordagi abikaasat rünnanud, küll aga end kaitsnud. "Mul on tulnud end korduvalt kaitsta abikaasa füüsilise vägivalla eest," ütles ta.  BNS

17 Detsember 2004
  Kommentaarid