Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jaanuarist võib perearsti visiit maksta 160 krooni
Kui perearstid detsembri kahe alles jäänud nädala jooksul haigekassaga lepingut ei sõlmi, võib jaanuarist visiit perearsti juurde hakata maksma 160 krooni, millele lisandub protseduuride hind.

Perearstide sõnul võivad patsiendid hiljem visiidi- ja muud tasud haigekassast tagasi küsida. Visiiditasust 50 krooni ehk omavastutuse määra peaks perearstide sõnul hüvitama omavalitsus, kirjutas Postimees.

Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov ja sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand kinnitasid reedel, et hinnakirjale lisatavasse palgakomponenti lisandub 37 miljonit krooni perearstide pearaha tõusuks.

"Ma arvan, et kõigile oleks parem, kui me jõuaks kokkuleppele ja annaksime üldsusele sõnumi, et läheme koostööd tehes edasi," ütles Danilov ajakirjanikele.

Mandi sõnul saavad perearstid raha eriarstidega võrdselt ning perearstide meditsiiniõdede palk on võrdne teiste meditsiiniõdede palgaga, kuigi perearsti õdedel ei ole näiteks öövalveid.

Eesti Perearstide Seltsi esimees Madis Tiik rõhutas pressikonverentsil endiselt, et perearstid ei sõlmi haigekassaga uueks aastaks lepingut enne, kui hinnakiri on kinnitatud.

See tähendab, et reaalselt pole võimalik uueks aastaks lepinguid õigeaegselt sõlmida, sest haigekassa plaanib hinnakirja kinnitada 30. detsembril.

"Meile on antud palju lubadusi. Enne kui me ei ole näinud kinnitatud hinnakirja, milles on sees meiega kokku lepitud punktid, ei saa ka meie midagi lubada," teatas Tiik.  BNS

18 Detsember 2004
  Kommentaarid