Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskmine Eesti elanik teeb seitse jõulukinki
Eesti inimesed kavatsevad jõuludeks teha keskmiselt seitse jõulukinki, kulutades selleks umbes 120 krooni kingisaaja kohta.

Kokku kavatsevad Eesti elanikud kulutada omaste, sugulaste, sõprade ja tuttavate jõulukinkidele keskmiselt 845 krooni, selgub uuringufirma TNS Emori telefoniküsitlusest.

Võrreldes eelmise aastaga on kingisaajate arv jäänud samaks, kuid suurenenud on kingieelarve.

Kuus kuni seitse kingitust on planeerinud teha nii majanduslikult heal järjel kui ka väiksema sissetulekuga pered.

Samas on erinevused perede kingieelarve lõikes peaaegu kahekordsed.

Peredes, kus sissetulek pereliikme kohta on üle viie tuhande krooni kuus, tehakse kingitusi keskmiselt 1240 krooni väärtuses, peredes kuusissetulekuga pereliikme kohta alla 2000 krooni, kulutatakse kingitustele keskmiselt 710 krooni.

Võrreldes eelmise aastaga on oma kingieelarvet suurendanud just väiksema ostujõuga pered, kes eelmisel aastal kulutasid kingitustele kuni 570 krooni.

Uuring näitas, et kingiostu ei planeerita pikalt ette: ligikaudu pool kõigist küsitletutest vastas, et teeb jõuluostud detsembri alguses või novembris, kolmandik muretseb kingitused vahetult jõulude eel.

Kingiostud jätab vahetult jõulueelsesse aega 47 protsenti vastanud meestest ning 26 protsenti naistest.

Meeste kingieelarve on keskmiselt 925 krooni ja naistel 780 krooni.

Kõige sagedasem välja öeldud kingisoov sellel aastal oli tervis, mida soovib endale kaheksa protsenti eestimaalastest. Palju sooviti ka, et kõik lähedased oleksid õnnelikud ja rahul.

Esemelistest asjadest on sellel aastal kõige oodatumate jõulukingituste seas riided ja jalatsid, mobiiltelefon, kodutehnika ja -elektroonika ning raamatud.

Eestlaste hulgas soovitakse enam uusi riideid või jalanõusid, muust rahvusest elanike hulgas eelistatakse kingikotist leida pigem mobiiltelefoni.

Aastavahetuse veedab kaks kolmandikku Eesti elanikest koduse peolaua ääres. Iga viies kavatseb minna tuttavate või sugulaste juurde külla ning vaid viis protsenti plaanib osaleda avalikul aastalõpuüritusel mõnes ööklubis, hotellis või teatris.

Ka eelmisel aastal olid aastavahetuse plaanid sarnased, vähenenud on vaid soov veeta aastavahetus tuttavate või sugulaste pool, mida eelmisel aastal plaanis iga neljas.

TNS Emor küsitles novembri lõpus 503 Eesti elanikku vanuses 15-74 eluaastat.  BNS

20 Detsember 2004
  Kommentaarid