Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tuiksoo on suhkrutrahvist pääsemise suhtes pessimistlik
Põllumajandusminister Ester Tuiksoo tunnistas esmaspäeval pärast Euroopa Liidu põllumajandusvolinikuga kohtumist Brüsselis, et Eestil on suhkrutrahvist raske pääseda.

"Eestil eriliseks optimismiks põhjust ei ole, kuid anname endast kõik, et meie olukorda selgitada ja trahvist pääseda," ütles Tuiksoo BNS-ile. Eesti seisukoht on, et enne liitumist eraviisiliselt varutud suhkrut pole kogutud spekulatiivsetel eesmärkidel.

Üleliigset suhkruvaru oli Eestis põllumajandusministeeriumi andmeil tänavu 1. mai seisuga 91.500 tonni, millest kaks kolmandikku moodustas eratarbimiseks mõeldud suhkur.

Tuiksoo sõnul selgitas ta põllumajandusvolinik Mariann Ficher Boelile, et kuna keskmine Eesti ostujõud on madal, siis elanikkond soetas suhkrut tagavaraks, säästes kohati oma kuupalga. "Sooviks on, et seda ei käsitletaks spekulatiivse laovaruna, kuna turul pole sellega kaubeldud. Kuid vaadatuna Euroopa poolt on tegemist äärmiselt suure kogusega," rääkis Tuiksoo. "Kuid tahame, et see poleks trahvialune, sest 98 protsenti suhkrust on enne Eesti liitumist imporditud Euroopa Liidust."

Põllumajandumisnister on varem öelnud, et trahv üleliigse suhkruvaru eest võib ulatuda 800 miljoni kroonini. Esmaspäeval märkis ta, et ei sooviks summa üle spekuleerida. "Trahvist on vara rääkida, lisaks tuleb arvestada erinevate metoodikatega," märkis Tuiksoo.

Üleliigsed varud loodi peamiselt kahel perioodil - 2003. aasta detsembris, mil imporditi 20.500 tonni ja tänavu aprillis, kui suhkrut toodi riiki 46.800 tonni. Enne 2003. aasta suve imporditi suhkrut keskmiselt 5000-6000 tonni kuus.  BNS

20 Detsember 2004
  Kommentaarid