Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Järjekord Narvas Eesti-Vene piiril on rekordiliselt pikk
Eesti-Vene piiril Narvas suunaga Venemaale eelmisel nädalal tekkinud veokite järjekord vahepeal küll kahanes, kuid kasvas teisipäeva hommikuks nii pikaks, et piiripunkti läheduses olev ooteplats on täis.

Narva piiritollipunktis oli esmaspäeva pärastlõunal piiriületust ootamas 120 kaubaveokit, mis on ligi poole võrra rohkem kui möödunud nädalal. Kuna Venemaa Kingissepa toll on võimeline praegu riiki vormistama ligi sada veokit ööpäevas, siis tähendab järjekorra praegune pikkus ligi 24-tunnist ooteaega, teatas maksu- ja tolliameti pressiesindaja BNS-ile.

Piiripunkti vahetus läheduses olev kaubaveokite ooteplats on praktiliselt täis, lisanduvad veokid peavad piiriületusele pääsemist ootama juba linnatänavatel.

Eelnevast tulenevalt soovitab toll kasutada veokite Venemaale pääsemiseks Luhamaa ja Koidula piiritollipunkte, kus järjekorrad teisipäeva hommikul puudusid.

Venemaa Kingissepa toll on piirivormistuse aeglust põhjendanud ressursinappusega. Iga riigi toll vormistab ise riiki sisenevate veokite dokumente.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid