Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kaks inimelu nõudnud peredraama viib naise kohtu ette
Aasta tagasi Ida-Virumaal Sompas abielupaari surmaga lõppenud peredraama viib kohtu ette tapetud naise invaliidist tütre.

Süüdistuse järgi said traagilised sündmused alguse mullu 3. detsembril, kui 40-aastane Merike tuli külla oma 58-aastasele Sompas Betooni tänaval elanud emale Maimule ja tema 44-aastasele elukaaslasele Arnele.

"Pere tarvitas korteris alkoholi, mille käigus tekkis Arnel ning Maimul tüli. Mees lõi oma elukaaslast, mille tagajärjel kukkus naine pikali ja roomas seejärel vigastatuna diivanile," ütles Viru ringkonnaprokurör Elo Kungla BNS-ile.

Tema sõnul haaras juhtunut pealt näinud Merike tabureti ja lõi sellega Arnele pähe. Mees kukkus saadud löögist pikali, Merike aga ehmus elutuna lebama jäänud Maimut ja Arnet nähes ning jooksis korterist minema.

Järgmise päeva hommikul hakkas naise süda valutama ja ta naasis oma ema juurde. Merike ronis kahe noormehe abiga korteri aknast sisse, nägi korteris surnuna lebavat ema ja tema elukaaslast ning teatas sellest politseile.

"Alguses Merike varjas kuritegu ning rääkis politseile, et üks Marina-nimeline naine oli tema ema eelnevalt ähvardanud ja tapmine võib olla just selle naise kätetöö," ütles Kungla.

Paari päeva pärast naine siiski murdus ja tunnistas politseile, et oli Arnet löönud. Politsei jõudis kriminaalasja eeluurimuisel kogutud tõendite põhjal järeldusele, et kahtlustatava jutt Arne rünnakust Maimu vastu vastab tõele ning Merikest on alust süüdistada vaid ühes tapmises.

Merikese süüasi jõuab kohtusse järgmise aasta alguses. Seni viibib karkude abil käiv invaliidist Merike allkirja vastu vabaduses.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid