Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ungari ratifitseeris EL-i põhiseaduse

Ungari ratifitseeris esmaspäeval Euroopa Liidu põhiseaduse.

Ungari parlamendis toetas põhiseaduse ratifitseerimist 322, vastu oli 12 ja erapooletuks jäi kaheksa saadikut.

Ungari on teine EL-i riik, kes bloki põhiseaduse ratifitseerib. Esimesena ratifitseeris leppe novembri lõpus Leedu.

"Ungaris polnud EL-iga liitumise ja põhiseaduse vastuvõtmise suhtes peaaegu mingeid erimeelsusi, seega pole üllatav, et põhiseadus ratifitseeriti nii suure häälteenamusega," ütles valitsuse esindaja Boglar Laszlo Reutersi teatel.

Järgmise EL-i riigina ratifitseerib põhiseaduse ilmselt Läti tuleva aasta jaanuaris.

Eesti valitsus kiitis põhiseadusleppe heaks 21. oktoobril. 29. oktoobril allkirjastasid peaminister Juhan Parts ja välisminister Kristiina Ojuland selle Roomas Eesti nimel.

Valitsus ja enamik parlamendierakondi soovivad selle ratifitseerimist riigikogus. Mõjukatest parteidest nõuab vaid Keskerakond põhiseadusliku leppe rahvahääletusele panemist.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Urmas Reinsalu hinnangul ei pea Eesti EL-i põhiseadusleppe ratifitseerimisega liialt venitama, kuid kiirustamine pole ka vajalik.

Reinsalu on BNS-ile öelnud, et põhiseadusliku lepingu ratifitseerimine ei ole mingi võidujooks. Tema isiklikul hinnangul võiks Eesti leppe ratifitseerida järgmisel aastal.

EL-i põhiseaduslepe jõustub 1. novembril 2006, juhul kui selle kiidavad heaks kõik EL-i liikmesmaad.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid