Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kasutamata jäänud koolipiimatoetus tuleb tagasi maksta
Kohalikud omavalitsused peavad kasutamata jäänud koolipiimatoetuse tagasi maksma, kokku tuleb tagastada 1,3 miljonit krooni.

2001. aastast alates on kohalikele omavalitsustele makstud 42 miljonit krooni koolipiimatoetust. Omavalitsuste esitatud aruannetest selgus, et sellest ligi 1,3 miljonit krooni ei ole kasutatud õpilastele piima ja piimatoodete pakkumiseks, teatas põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA).

Koolipiimatoetust on makstud 2001. aasta algusest kokku 14 õppeveerandi jooksul. Senine süsteem kehtis kuni eelmise õppeaasta viimase veerandini, toetuse kasutamise aruanded tuli kohalikel omavalitsustel esitada PRIA-le tänavu oktoobriks.

Aruannetest selgus, et 164 omavalitsust ei ole kasutanud õpilastele piima ja piimatoodete pakkumiseks kokku ligi 1,3 miljonit krooni neile makstud koolipiimatoetuse raha.

Eelmise õppeaasta lõpuni rakendunud skeemi puhul maksti kohalikele omavalitsustele toetus avansilise maksena ehk enne veerandi algust ning aruandlusperioodi lõpul kandusid ülejäägid järgmisse arvestusperioodi.

Sellest õppeaastast alates hakkas Eestis kehtima EL-i koolipiimatoetuse skeem, mille rahastamise alused ja kord erinevad oluliselt Eestis seni rakendatust. Muutunud on ka toetuse taotlejate ring.

Seetõttu ei ole kohalikel omavalitsustel võimalik sel õppeaastal koolipiimatoetuse raha ülejääki kasutada ja see tuleb riigieelarvesse tagasi maksta, teatas PRIA.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid